Odpovede na

Najčastejšie otázky

Aký je pôvod a aká je funkcia migrénového (Daith) piercingu?

Už v starovekej Číne sa uznávalo, že stimulácia určitých bodov na uchu môže mať pozitívny vplyv na určité vnútorné procesy. Vypozorovalo sa, že určité body v oblasti vonkajšieho ucha sú spojené s orgánmi. Podobným spôsobom sa vyvinula reflexná terapia chodidiel a rúk. Na tomto základe funguje aj Migrénový (v angličtine Daith Piercing) a Shenmen piercing. Piercing v mieste vpichu udržiava nerv vagus (nazývaný aj blúdivý nerv) pod neustálou stimuláciou, čo má na celý organizmus protibolestivý, upokojujúci a protiúzkostný účinok.

V západnom svete sa Daith Piercing začal používať až v 90. rokoch 20. storočia, ako módny výstrelok. Používatelia si však všimli, že od momentu, keď si dali urobiť piercing, ich menej alebo vôbec nebolela hlava a znížila sa ich úzkosť. Vtedy sa začali skúmať účinky na organizmus. Shenmen piercing sa začal v Maďarsku používať v roku 1985 po tom, ako Dr. Eőry Ajándok pozval amerického psychiatra Dr. Michaela Smitha, ktorý vo svojej krajine úspešne liečil drogovo a alkoholovo závislých pomocou akupunktúrnej terapie s využitím tohto bodu.

Migrénový piercing sa vkladá do záhybu nad ušným kanálom, zatiaľ čo Shenmen piercing sa nachádza v hornej časti ušnice. Aplikácia piercingu si vyžaduje veľkú presnosť a precíznosť. Štúdia, ktorú uskutočnila London Migraine Clinic, skúmala osoby s migrénou, ktoré dostali Migrénový piercing do ucha. Výsledky výskumu sú nasledovné:

75 % účastníkov uviedlo, že ich bolesti hlavy sa po piercingu výrazne znížili alebo úplne vymizli

82 % používateľov piercingu je úplne spokojných

iba 11 % respondentov uviedlo, že po piercingu nedošlo k žiadnej výraznej zmene

Podľa lekárov, ktorí výskum uskutočnili, Dr. Chrisa Blatchleyho a profesora Arnolda Wilkinsa, je tento zákrok menej stresujúci ako trvalá liečba a ak ho vykonáva odborník, pozitívne výsledky môžu presiahnuť výsledky uvedené vo výskume. Zdroj Internet

Miesto migrénového akupiercingu: kde sa presne aplikuje?

Migrénový akupiercing sa aplikuje do záhybu nad ušným kanálom (pozri obrázok), čo si vyžaduje veľkú presnosť a precíznosť, pretože ide o ťažko prístupný kus chrupavky.

V našich salónoch precízne lokalizujeme tento bod, čím maximalizujeme účinnosť Vášho migrénového akupiercingu.

Aké sú možné účinky migrénového akupiercingu?

Ako ukazujú výsledky vyššie uvedenej americkej štúdie uverejnenej z roku 2017, 75 % ľudí, ktorí dostali migrénový piercing, pocítilo čiastočnú alebo úplnú úľavu od bolesti hlavy.

Sami sme sa presvedčili, že u 90 % našich klientov migrénový piercing výrazne alebo čiastočne pomohol:

“Je zbytočné brať lieky, nechajte si čo najskôr urobiť Migrénový akupiercing (spolu so Shenmenom). Môžete si byť istí účinkom!” – tvrdí Mária mesiac po aplikácii.

Účinky migrénového akupiercingu alebo akupresúrneho piercingu súčasná západná medicína neuznáva, hoci jeho základy čínska medicína používa už 2500 rokov. 100 %-ná záruka na jeho účinok však neexistuje, rovnako ako neexistuje 100%-ná záruka na žiadnu liečbu alebo žiadny liek.

Nemožno však ignorovať veľké množstvo pozitívnych medzinárodných skúseností. Aj my sledujeme klientov, ktorí k nám denne prichádzajú, a staráme sa o nich aj po aplikácii migrénového piercingu. Sami sme sa presvedčili, že u 90 % našich klientov migrénový piercing úplne alebo čiastočne pomohol. U väčšiny z tých, ktorí spočiatku nepociťovali dostatočný alebo žiadny účinok, sme ďalšie zlepšenie dosiahli pridaním Shenmen piercingu.

V mnohých prípadoch sa klienti zbavili chronických migrén, ktoré trvali roky, a preto odporučili migrénový piercing svojim príbuzným. My v našich salónoch stopercentne veríme, že migrénový piercing funguje.

Pri akých typoch bolestí hlavy môže byť účinný migrénový akupiercing?

Zozbierali sme pre Vás najčastejšie typy bolestí hlavy, pri ktorých môže byť migrénový piercing účinný. Poďme sa na ne pozrieť podrobne!

a) Migréna

Častý typ bolesti hlavy, ktorý postihuje 17 % žien a 6 % mužov. Migréna sa vyznačuje pulzujúcou bolesťou len na jednej strane hlavy (zriedkavo na oboch stranách). Bolesti hlavy môžu byť sprevádzané citlivosťou na svetlo a zvuk, nevoľnosťou a vracaním.

Existujú tri typy:

 • Migréna bez aury – bolesť hlavy prepukne bez akýchkoľvek varovných príznakov.
 • Migréna s aurou – záchvatu bolesti hlavy predchádza nejaký  príznak, napr. videnie iskier, necitlivosť, tŕpnutie ruky alebo nohy.
 • Len aura bez migrény – príznaky aury sa môžu vyskytnúť bez bolesti hlavy.

V roku 2017 bol v časopise Frontiers in Neurology uverejnený prípad 54-ročného muža s chronickými záchvatmi migrény. Pacient bol liečený takmer všetkými liekovými terapiami, ale jeho príznaky sa nezlepšili. Muž sa potom zúčastnil výskumnej štúdie Frontiers, počas ktorej mu bola pravidelne vykonávaná akupunktúra oboch uší. Po ošetreniach potreboval menej liekov proti bolesti a približne štyrikrát mesačne používal len najnižšiu dávku mierne účinnej tabletky. Výsledky štúdie si môžete prečítať tu

Približne 90 % klientov k nám prichádza s migrenóznymi bolesťami hlavy a u 90 % z nich sme migrénovým piercingom dosiahli, že bolesti sa buď zmiernili alebo úplne zmizli.

b) tenzná (alebo hypertenzná) bolesť hlavy

Ide o druhý najčastejší typ bolesti hlavy, ktorá tiež najviac postihuje ženy (80 %). Zvyčajne je spojená s miernou až stredne silnou bolesťou a môže sa vyskytnúť v ktorejkoľvek časti hlavy. Často sa uvádza bolesť v zadnej časti hlavy alebo pocit silného napätia okolo hlavy.

Príznaky tenznej bolesti hlavy:

 • tupá/kŕčovitá/zvieravá bolesť hlavy, bolesť trvajúca 30 minút až 1 týždeň (môže byť nepretržitá alebo sa z času na čas opakovať)
 • bolesť lokalizovaná na čele, medzi dvoma spánkovými kosťami, môže vyžarovať do ramien, v niektorých prípadoch sa môže objaviť ráno, ale môže byť vyvolaná aj stresom
 • únava
 • ťažkosti so spánkom
 • citlivé na tlak hlavy, krku, ramien
 • podráždenosť
 • strata chuti do jedla
 • ťažkosti so sústredením
 • mnohí ľudia sa pred nástupom bolesti cítia napätí, hladní

c) Klastrová bolesť hlavy

Klastrová bolesť hlavy dostala svoj názov podľa cyklického výskytu záchvatov bolesti hlavy (cluster period). Bolesť sa môže objaviť v priebehu niekoľkých minút bez akýchkoľvek predchádzajúcich príznakov. Bolesť je ostrá, prenikavá alebo pálivá a sprevádza ju výrazný očný príznak: akoby sa do oka zabodla horúca tyčinka alebo akoby oko malo vypadnúť z jamky. Taktiež sa vyvíja len na jednej strane hlavy a je obmedzená na túto jednu oblasť po zvyšok života.

Ďalšie typické príznaky klastrovej bolesti hlavy:

 • nepokoj
 • bolesť sa v ľahu zvyšuje, zmierňuje ju skôr pohyb
 • osamelosť
 • červené oči
 • slzenie na postihnutej strane
 • príznaky typické aj pre migrénu: citlivosť na svetlo a zvuk, nevoľnosť

Vegetatívne príznaky:

 • upchatie nosa
 • začervenanie a opuch tváre (na postihnutej strane)
 • potenie
 • bledá koža
 • zúžené zrenice
 • poklesnuté viečka

Posledné dva príznaky môžu byť prítomné dlhší čas po záchvate, ostatné príznaky vymiznú spolu s bolesťou hlavy.

d) Hormonálne bolesti hlavy

U 14 % žien súvisia bolesti hlavy s menštruačným cyklom. Bolesti súvisiace s hormónmi môžu ustúpiť počas tehotenstva alebo po menopauze. V týchto prípadoch je bolesť hlavy spôsobená náhlym poklesom hladiny estrogénu, ktorý môže vyvolať príznaky podobné migréne.

e) Bolesť hlavy spôsobená citlivosťou na frontálne zmeny

Bolesti hlavy môže vyvolať najmä teplý front a postihuje hlavne starších ľudí, ženy a ľudí so slabým imunitným systémom. Zmeny teploty, vetra a vlhkosti vzduchu môžu mať negatívny vplyv na osoby s bolesťami hlavy a migrénou. Príchod teplého frontu môže spôsobiť pokles krvného tlaku a zvýšenie srdcovej frekvencie, čo môže tiež viesť k bolestiam hlavy.

K bolestiam hlavy sa môžu pripojiť:

 • ťažkosti so spánkom
 • podráždenosť
 • problémy so sústredením
 • letargia
 • nepozornosť
 • pomalé reflexy

Migrénový akupiercing samostatne alebo v kombinácii so Shenmen akupiercingom môže byť účinný pri všetkých horeuvedených bolestiach hlavy.

Kedy nie je migrénový akupiercing účinný?

Zle aplikovaný migrénový akupiercing nemusí mať očakávaný účinok, pretože nie je umiestnený na správnom mieste. Môže sa to stať hlavne vtedy, ak osoba, ktorá piercing aplikuje, nemá dostatočné skúsenosti a piercing aplikuje nepresne alebo bez pomôcky.

V praxi sa zistilo, že niektorým pacientom migrénový akupiercing nestačí, môžu potrebovať aj Shenmen akupiercing, ktorý pôsobí tiež proti bolesti, ako aj proti úzkosti a depresii.

Vo veľmi malom percente prípadov (menej ako 10 %) má migrénový akupiercing veľmi malý alebo žiadny účinok.

Akupiercing pre deti? Na čo si mám dať pozor?

Akupiercing do uší si môžu dať urobiť aj deti od 14 rokov, ale je dôležité si uvedomiť, že vždy je potrebný písomný súhlas rodičov.

Starostlivosť o piercing sa riadi rovnakým princípom ako v prípade dospelých, ale je potrebné venovať zvýšenú pozornosť tomu, aby sa aj dieťa staralo o svoj akupiercing. Aby ho nechytalo a nechalo ho v uchu, kým sa vpich úplne nezahojí.

Je aplikácia akupiercingu bolestivá?

Keďže akupiercing sa aplikuje po presnom zameraní, samotná aplikácia piercingu prebehne veľmi rýchlo. Naši klienti uvádzajú, že pociťujú len nepríjemný pocit podobný uštipnutiu hmyzom, ktorý zmizne takmer okamžite po zavedení. Vnímanie bolesti však môže závisieť od mnohých vecí, napríklad od aktuálnej úrovne stresu, miery únavy a dokonca aj od menštruačného cyklu.

Na tento nepríjemný moment však čoskoro zabudnete, akonáhle zažijete pozitívne účinky akupiercingu.

Akupiercing počas tehotenstva: je to možné?

Nie. Odporúčame minimálne 6 týždňov po pôrode.

Ako sa aplikuje akupiercing?

Pred aplikáciou akupiercingu najprv posúdime Váš stav, opýtame sa Vás na ťažkosti a pod.  Následne pomocou mechanického alebo ručného merania určíme presné umiestnenie piercingu.

Všetky piercingy, ktoré používame, sú vyrobené z titánu a sú pred aplikáciou dezinfikované.

Samotná aplikácia piercingu trvá len niekoľko okamihov, počas ktorých môžete pociťovať nepríjemný pocit podobný uštipnutiu hmyzom, ktorý po vložení piercingu zvyčajne zmizne.

Po aplikácii odchádzate domov s návodom na následnú starostlivosť.

Záleží nám na Vás, a preto Vás po 2 týždňoch požiadame o spätnú väzbu. Dajte nám vedieť ako sa cítite, či zanikli alebo ustúpili Vaše bolesti. V prípade ak nie, tak v rámci našej záruky Vám navrhneme ďalšie stretnutie.

Môžem si vybrať piercingový šperk?

V našich salónoch si môžete vybrať zo širokej ponuky piercingových šperkov. Je však dôležité poznamenať, že prvý migrénový piercing by mal byť vždy z titánu, ktorý bol vopred dezinfikovaný, aby sa predišlo infekcii. Po zahojení môžete nosiť piercing z akéhokoľvek materiálu.

Ako sa mám starať o svoj akupiercing?

Keďže miesto piercingu je vlastne bodná rana, oplatí sa venovať zvýšenú pozornosť jeho starostlivosti po aplikácii. Mierne krvácanie po vpichu je počas niekoľkých dní úplne normálne. Miesto vpichu každý deň jemne umyte a dôkladne opláchnite.

Po úplnom zahojení, ktoré trvá v priemere 2 – 3 týždne, miesto nie je bolestivé, červené ani opuchnuté, takže je úplne zdravé. Miesto vpichu môže byť ešte niekoľko mesiacov citlivé na dotyk.

Naše odporúčania týkajúce sa starostlivosti o piercing:

 • po zavedení piercingu odporúčame ošetrovať postihnuté miesto prípravkom s obsahom koloidného striebra (odporúčame – Larens Biopeptide Serum Spray) aspoň dvakrát denne
 • piercing chráňte pred vonkajšími vplyvmi (napr. náhlym trhnutím) a kozmetickými prípravkami
 • počas obdobia hojenia sa vyhýbajte kúpeľom, saunám a bazénom
 • piercingom nehýbte, pretože to môže brániť hojeniu rany

Dodržiavaním týchto jednoduchých pravidiel môžete výrazne prispieť k úspešnému hojeniu a dlhodobo si užívať pozitívne účinky svojho piercingu.

Čo mám robiť, ak sa piercing zapáli?

Aj pri pravidelnej starostlivosti sa môže stať, že sa miesto vpichu zapáli. Je však dôležité, aby ste nám to okamžite oznámili a požiadali o pomoc, aby sa zápal mohol čo najskôr ošetriť.

Ak sa u Vás vyskytne niektorý z nasledujúcich príznakov, kontaktujte nás, prosím, e-mailom:

 • pociťujete bolestivý, pálivý pocit v mieste vpichu 
 • ucho je opuchnuté
 • miesto je červené, pulzujúce, prípadne horúce
 • miesto vpichu hnisá

Čo môžete urobiť:

 • prípravky na ošetrenie zapáleného miesta dostanete voľne v lekárňach
 • prípravok používajte dva až trikrát denne
Po akom čase môžem očakávať pozitívne účinky?

V 70-80 % prípadov sa ťažkosti výrazne zmiernia po 1-2 dňoch.

90 % našich klientov cíti pozitívne účinky do 2 týždňov.

Ak trpíte silnými bolesťami hlavy, po aplikácii migrénového a Shenmen akupiercingu môžu bolesti hlavy úplne zmiznúť alebo sa môže výrazne znížiť frekvencia a intenzita bolestí.

V prípade miernych tažkostí je veľká šanca, že Vaše ťažkosti zmiznú takmer okamžite po aplikácii migrénového akupiercingu.

Aký je názor lekárov na migrénový piercing?

Vo východnej medicíne sa stále uprednostňuje akupunktúra a akupresúra. Mnohí lekári v západnom svete začali tiež praktizovať tento typ terapie a úspešne ním liečia pacientov s chronickými bolesťami hlavy.

Prečo si vybrať práve nás?

Pred aplikáciou migrénového piercingu dôkladne posúdime Váš stav.

√  Miesto piercingu sa určuje precíznym zameraním, preto pracujeme s mimoriadnou presnosťou.

Po aplikácii piercingu poskytujeme následnú starostlivosť a sme Vám k dispozícii.

Ponúkame záruku: ak migrénový piercing neprinesie požadovaný účinok, doplňujúci Shenmen piercing aplikujeme zadarmo.

Pre naše salóny vyberáme ľahko dostupné miesta.

V blízkosti našich salónov je k dispozícii bezplatné parkovanie.

√ Rýchla a jednoduchá online rezervácia termínov.

Čo znamená záruka na migrénový akupiercing?

V našich salónoch považujeme za podstatné dosiahnuť náš cieľ, ktorým je odstránenie/zníženie ťažkostí s bolesťou hlavy prostredníctvom aplikácie migrénového piercingu.

Môže sa stať, že do 2 týždňov od prvej aplikácie piercingu sa zmeny neobjavia. Preto na všetky migrénové piercingy, ktoré aplikujeme, poskytujeme nasledovnú záruku:

Ak po 6 týždňoch nedôjde k žiadnej zmene, za aplikáciu ďalšieho migrénového/Shenmen piercingu neplatíte. 

Ak Vám počas prvých dvoch týždňov piercing vypadne alebo sa zlomí, bezplatne ho vymeníme.

Cenník

Migrénový,  shenmen, slim, klimax akupiercing a akupiercing  proti alergii sú módne doplnky, ktoré zlepšujú pocit pohody. Fungujú tak, že stimulujú špecifické body v uchu. Nepovažujú sa za liečebnú metódu, ich účinky sú založené na skúsenostiach našich klientov.

Akupiercing

79€

N

Kontrola zdravotného stavu

N

Lokálne anestetikum

N

1 ks lekárskeho šperku

N

Zameranie + presné zavedenie piercingu

N

Následná kontrola podľa potreby

N

ZÁRUKA

DUO PACK

119€

N

2 aplikácie pre jednu osobu

N

Kontrola zdravotného stavu

N

2x Lokálne anestetikum

N

2 ks lekárskeho šperku

N

2x zameranie + presné zavedenie piercingu

N

Následná kontrola podľa potreby

N

ZÁRUKA

Vaše recenzie

Naše úspechy

★★★★★

Už na druhý deň po aplikácii som sa veľmi dobre vyspala a napriek tomu, že veľa pracujem mám konečne chuť vstať z postele. Mám chuť ráno vstať a niečo robiť... To som už dávno nemala

Lucia V.

Shenmen akupiercing

★★★★★

Po nosení Slim Piercingu som začal cítiť výrazné zlepšenie v mojich snahách o chudnutie. Celý proces bol profesionálny a bezbolestný. Táto malá investícia do môjho zdravia sa určite oplatila a odporúčam ju každému, kto chce posilniť svoje výsledky pri chudnutí.

Matej V.

Slim akupiercing

★★★★★

Pierceng do ucha som chcela čisto z povrchného a vizuálneho dovôdu. Avšak vysvetlenie, dôvody a účinky Shenmenu ma veľmi potešili. Aplikácia bola úplne v pohode a hojenie bez problémov. Veľká profesionalita.

Simona M.

Shenmen akupiercing

★★★★★

Shenmen piercing mi doniesol do života viac pokoja a pohody, aj napriek tomu, že som tomu spočiatku úplne neverila. Hojenie bolo v mojom prípade bleskové a bezproblémové. Ďakujem Peťke za profi prístup aj skvelý výsledok.

Zuzana Š.

Shenmen akupiercing

★★★★★

Mám migrénový piercing spolu so Shenmen piercingom a som nielen spokojná, ale doslova nadšená. Nielenže som odvtedy nemala migrénu, ani len miernejšiu bolesť hlavy som nepocítila, čo som ako meteosenzitívna osoba predtým mala vždy pri zmene počasia a tlaku. Naviac lepšie spím a mám viac energie. Je to oslobodzujúci pocit - žiť bez bolestí, bez migrény, bez tabletiek. Tí, ktorí trpia podobne ako som trpela ja, presne vedia, o čom hovorím - a každému tento oslobodzujúci pocit zo srdca prajem.

Lenka K.

Shenmen akupiercing

★★★★★

Od detstva trpím neustálymi migrénami a problémami so spánkom. Urobili mi z každodenného života peklo. Migrénový a Shenmen piercing mi urobili rýchlo, precízne a hygienicky. Odvtedy prešiel mesiac, ošetrenie som dodržiaval správne, vpichy sa zahojili a moje problémy úplne zmizli. Je neuveriteľné, že nemusím žiť na liekoch.

Tomáš J.

Migrénový akupiercing

★★★★★

Vyskúšala som mnoho liekov, ktoré sľubovali, že budú mojou spásou pre menopauzu. Žiaden nezabral. Pomyslela som si, prečo nie? Dám šancu klimax piercingu... Neoľutovala som! Ďakujem personálu za presnú prácu a priateľskosť!

Angéla H.

Klimax akupiercing

★★★★★

S príchodom menopauzy sa u mňa objavili aj bolesti hlavy, hoci som si myslela, že mne sa to nemôže stať. Keďže som zástancom alternatívnych metód, otázka nebola, či sa obrátim na salón na akupiercing. Okrem migrénového piercingu som dostala aj klimaxový, čo bola úžasná voľba! Môj spánok sa výrazne zlepšil a moje nálady sú menej kolísavé.

Agneš S.

Klimax akupiercing

★★★★★

Milé dámy medzi 45-50 rokov! Ihneď si nechajte urobiť klimax akupiercing, nebudete ľutovať! Všetky Vaše sťažnosti zmiznú!

Klaudia P.

Klimax akupiercing

★★★★★

Maximálne odporúčam. Prostredie čisté, voňavé. Pani maximálna profesionálka, všetko som mala vysvetlené. Zo salónu som odcházdala veľmi spokojná.

Hrončeková I.

Klimax akupiercing

★★★★★

 Personál (pani Klačanová) je úplne super. Je veľmi milá, profesionálna a hlavne z nej cítiť kľud a pokoj 🙂 poradí a zodpovie na každú otázku. Doporučujem každému 🙂

Šnircová N.

Klimax akupiercing

★★★★★

Veľmi príjemná pani, ktorá tomu rozumie. Veľmi dobrá skúsenosť. Ak pôjdem ešte raz tak určite sem.

Ožvoldíková R.

Klimax akupiercing

Akupiercing

 • GOLDEN TRUST s.r.o.
 • Hlboká 14, 931 01 Šamorín
 • Hlavná 35, 952 01 Vráble
 • LYPOFRESS s.r.o.
 • Záhradnícka 36, 930 11 Topoľníky

Kontakty

info@akupiercing.sk