Migrény s aurou a Akupiercing

Migréna s aurou spôsobuje veľmi vážne ťažkosti. Nie je to len obyčajná bolesť hlavy, ale súbor zmyslových ťažkostí. Ak niečo, tak migréna s aurou Vás skutočne môže položiť na lôžko a spôsobiť Vám absenciu niekoľkých dní v práci či v škole, nehovoriac o neznesiteľnej bolesti.

Pozrime sa, čo je migréna s aurou, čo by ste o nej mali vedieť a aký akupiercing môže pri nej pomôcť. Ste zvedaví a chcete sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej…

Čo je migréna s aurou?

Je to veľmi častý typ silnej bolesti hlavy, ktorej predchádzajú zmyslové poruchy/ťažkosti a často aj následná nevoľnosť. V prípade výskytu migrény s aurou však hovoríme aj o zrakových a sluchových ťažkostiach.

Príznaky migrény s aurou môžu byť:

 • citlivosť na svetlo
 • citlivosť na zvuk
 • brnenie
 • svalová slabosť
 • poruchy reči
 • poruchy videnia (napr. záblesky, mihotanie, slepé škvrny, dokonca strata videnia)

Príčiny migrény s aurou nie sú známe. Existujú však určité faktory, ktoré ju môžu vyvolať, ako napríklad stres, jasné/blikajúce svetlo, určité potraviny, lieky, príliš veľa spánku alebo u žien menštruácia.

Aký akupiercing môže pomôcť pri migréne s aurou?

Pri migréne s aurou môže byť účinným riešením migrénový akupiercing. Tento šperk sa vkladá do záhybu nad ušným kanálom a funguje na princípe akupunktúry. Prepichnutím tohto špecifického bodu v uchu dostáva blúdivý nerv Vagus nepretržitý podnet, ktorý okrem zníženia stresu môže priniesť aj výraznú úľavu od bolesti hlavy.

Pozitívnym účinkom migrénového akupiercingu je, že príznaky bolesti hlavy sa môžu výrazne znížiť už 1 – 2 dni po aplikácii. 

Na základe vlastných skúseností a skúseností našich doterajších klientov môžeme pre Vás zhrnúť: 

 • našim klientom s miernymi bolesťami hlavy bolesti zmizli takmer okamžite po aplikácii akupiercingu
 • u 98 zo 100 klientov sa ich predtým neznesiteľné bolesti hlavy odstránili do 2 týždňov.

Migréna s aurou nie je miernym typom bolesti hlavy. Preto pred aplikáciou robíme vždy posúdenie stavu a informujeme klienta, že ak sú jeho ťažkosti s bolesťou hlavy obzvlášť silné, samotná aplikácia migrénového akupiercingu nemusí vždy stačiť. V takomto prípade odporúčame aplikáciu ďalšieho, posilňujúceho, tzv. Shenmen akupiercingu. Keďže sa to zvyčajne zistí počas posúdenia stavu, môžeme urobiť aplikáciu oboch akupiercingov naraz. 

Spoločný účinok oboch akupiercingov môže znížiť frekvenciu a intenzitu bolestí hlavy aj vo veľmi ťažkých prípadoch.

Vedecký výskum na skúmanie účinkov migrénového akupiercingu 

Štúdia, ktorú uskutočnila londýnska klinika pre migrénu, zahŕňala osoby s migrénou, ktoré dostali migrénový akupiercing.Výsledky štúdie sú nasledovné:

 • 75 % účastníkov uviedlo, že ich bolesti hlavy sa po aplikácii akupiercingu výrazne zmiernili alebo úplne vymizli
 • 82 % účastníkov  je úplne spokojných
 • iba 11 % účastníkov uviedlo, že po aplikácii akupiercingu nedošlo k výraznej zmene

Podľa lekárov, ktorí výskum uskutočnili, Dr. Chrisa Blatchleyho a profesora Arnolda Wilkinsa, je tento zákrok menej stresujúci ako trvalá liečba a ak ho vykonáva špecialista, pozitívne výsledky môžu byť ešte lepšie.

Recenzie

Ak váhate, či vyskúšať migrénový akupiercing pri migréne s aurou, možno Vám pomôže niekoľko recenzií od tých, ktorí si ho dali aplikovať:

Prvýkrát mi aplikovali migrénový akupiercing, ale akosi nepriniesol očakávané výsledky. Potom som sa asi po 3 týždňoch vrátila do salónu GOLDEN TRUST, a vtedy mi navrhli aplikáciu Shenmen akupiercingu. Súhlasila som, pretože som už nechcela brať žiadne lieky. Môžem povedať, že absolútne nič neľutujem! Som vďačná, že som to nevzdala, a ďakujem Petre za jej trpezlivosť! Akupiercing môžem len odporučiť, najmä aplikáciu dvoch spolu!

S migrénami som bojovala už ako tínedžerka, pravidelne som musela aspoň raz za mesiac vynechať niekoľko hodín v škole. V dospelosti mi to komplikovalo život v práci a potom mi kolega povedal o migrénovom akupiercingu. Približne pred 4 týždňami mi Petra aplikovala migrénový akupiercing a odvtedy sa moje príznaky zmiernili do takej miery, že si už nemusím brať každý mesiac kvôli tomu voľno. 

Sú to už 4 týždne, čo som sa rozlúčila s bolesťami hlavy, a mám pocit, že mi nikdy nebudú chýbať. Shenmen a migrénový akupiercing odporúčam všetkým spoločne, sú mimoriadne účinné! Nemyslela som si, že budem potrebovať oboje, ale stálo to za to!

Koľko stojí migrénový akupiercing?

V spoločnosti GOLDEN TRUST s.r.o. stojí migrénový akupiercing len 79,-€.

V prípade, že sa rozhodnete aj pre aplikáciu Shenmen akupiercingu (tzv. DuoPack), poskytneme Vám zľavu, takže cena je len 119,-€.

Za túto cenu Vám ponúkame nasledovné:

 • posúdenie stavu a presné zameranie 
 • aplikáciu akupiercingu
 • piercing z chirurgickej ocele alebo titánu, dezinfikovaný parným sterilizátorom
 • následnú starostlivosť
 • prístup do našej skupiny o migréne na Facebooku
 • pravidelné informácie e-mailom o tom, čo treba vedieť o akupiercingu

Kde si môžem objednať aplikáciu akupiercingu?

Migrénový piercing v súčasnosti robí čoraz viac salónov, ale je dôležité zistiť si informácie o mieste a odborníkovi predtým, ako si vyberiete toho správneho piercera. Naši pierceri, Petra a Tímea, získali Certifikát na Akupiercing v Budapešti v akreditovanom inštitúte PERFECT BEAUTY ACADEMY od uznávanej odborníčky v tejto oblasti, od p. Gabriely Kovács.

Náš salón Akupiercing GOLDEN TRUST s.r.o. nájdete v Šamoríne na Hlbokej ulici 14 a v Zlatých Moravciach-Prílepoch na Obecnej ulici 103/31. Pri oboch salónoch je možnosť bezplatného parkovania. 

Ak trpíte migrénou s aurou a stále hľadáte riešenie, dajte šancu migrénovému akupiercingu! Môžete urobiť online rezerváciu alebo môžeme spolu urobiť posúdenie Vášho stavu.